V petek, 5. 4. 2024 je na naši šoli potekal prav poseben dan, dan zdravja in eko dan. Dan zdravja smo namenili udejanjanju sporočilnosti Svetovnega dneva zdravja, ki ga je razglasila Svetovna zdravstvena organizacija (SZO), kot spomin na ustanovni dan, 7. aprila leta 1948.  V okviru tega dne so na šoli potekala različna predavanja in delavnice, ki so jih izvedli: gospa Veronika Jazbec (odvisnosti sodobnega časa), Vesna Mihalič iz KGZS (zmanjševanje odpadkov v gospodinjstvu), naši zaposleni Nastja Čop (samopodoba) in Jasmina Vršnik (ogljični odtis) ter predstavnici CKZ Ana Kegu in Anja Štraus (temeljni postopki oživljanja in prva pomoč). Za športne aktivnosti na predmetni stopnji so poskrbeli različni športniki, pod vodstvom dr. Stanislava Pinterja iz Fakultete za šport v Ljubljani, to so: Sara Besal (evropska prvakinja v ju-jitsu), David in Žan iz Smučarskega društva Vizore (mlada skakalca, ki sta predstavila osnove smučarskih skokov in letenja na smučeh), Silvo Turk (predstavnik paralimpijskega komiteja in reprezentant v sedeči odbojki) ter Marko Šarić in Pika Kuselj (predstavnika Ultimate frizbi, ki sta predstavila osnove prijemanja in metanja frizbija). Športne aktivnosti na razredni stopnji pa so bile izvedene pod okriljem gospoda Matjaža Končine.  Naši učenci so lahko v avli tudi degustirali zdravo – lokalno pridelano hrano, naših dobaviteljev oz. dobaviteljev šolske kuhinje. Pridružil sem jim je tudi lokalni čebelar, gospod Mark Golob, ki je z otroci spregovoril tudi o čebelarskem poklicu.  Obiskalo nas je tudi multimedijsko vozilo E-transformer, ki je obiskovalcem ponujalo informacije s področja krožnega gospodarstva na področju elektronike. 

Zadnjo, 5. šolsko uro pa smo namenili eko dnevu, v okviru katerega smo izvedli podnebni tek, ki opozarja na posledice podnebnih sprememb, da moramo začeti živeti drugače, kajti rezervnega planeta nimamo. Prispevek o tem je posnela Savinjska TV in si ga lahko ogledate na povezavi: Dan zdravja in Podnebni tek na I. OŠ Žalec – YouTube

Skozi celoten dan nas je spremljala misel: Lepa beseda, lepe odnose najde.