Leto se zavrti res hitro in že je tu mesec april, mesec, v katerem na naši šoli že vrsto let zapored izvedemo dogodek Noč branja. Skozi celotno šolsko leto naše učence spodbujamo, da pridno berejo knjige in opravijo bralno značko, saj se le tako lahko udeležijo tega težko pričakovanega dogodka. V sredo, 3. aprila smo se tako ponovno zbrali v šoli pozno popoldan in začeli naše druženje, katerega rdeča nit so bile letos vrednote. V goste smo povabili gospo Alenko Kos, ustanoviteljico društva za Boljši svet, Vilinski ključ, pisateljico, predavateljico, pravljičarko, znana kot vilinka Alenčica. S starejšimi učenci je izvedla delavnico “Drugačnost združuje”, v kateri je skozi resnične življenjske zgodbe vrstnikov otrokom skušala približati temeljne vrednote. Mlajši učenci pa so prav tako sodelovali v različnih dejavnostih na temo vrednot, ki so jih pripravile naše učiteljice. Polni vtisov in novih znanj smo bili veseli večerje, ki ji je sledila še čajanka ob svečkah in pa seveda veliko branja. Ko se je večer že pošteno prevesil v noč, smo si pripravili naše postelje in zlezli v spalne vreče, knjižničarka Karmen pa nam je za lahko noč še prebrala pravljico z naslovom “Poseben si”. Bil je res še en krasen večer, v katerem smo skupaj zgradili hiško vrednot. Dogodek smo zaključili zjutraj, ko smo se ponovno zbrali vsi skupaj in strnili naše vtise. Nepozabno!